Oddělení dechových žesťových nástrojů

Trubka, pozoun, lesní roh, tuba

· vyučující: Radim Knopp

Výuka žesťových – plechových nástrojů se netěší takové oblibě jako výuka nástrojů ostatních. Je to zřejmě tím, že tvoření byť jen jednoho tónu je v počátcích pro děti náročné a málo inspirativní. Také v naší škole je snahou probudit u žáků zájem  a naplnit tak žesťovou třídu.

Od roku 1987 se o to pokoušel a na celých  pět let v naší škole rozezněl žesťové oddělení učitel Michal Divoš. Po jeho odchodu a tříleté pauze obnovil výuku těchto nástrojů a dodnes  u nás působí učitel Radim Knopp. V jeho třídě můžeme slyšet tóny trubky, pozounu či tuby a to nejen v podání sólistů, ale také v komorních souborech, kdy si žáci vychutnávají příjemné souznění všech nástrojů současně. Největší uplatnění a zúročení své práce nacházejí malí muzikanti v našem žákovském orchestru. Ve společnosti ostatních nástrojů se tóny trubky či pozounu pěkně kulatí a  v těchto chvílích se dětem zdá všechno nějak lehčí a krásnější.